Migranci – warunki

Dziś polecę Ci cztery źródła, z których możesz się dowiedzieć się czegoś nowego. Nie piszę, że wyrobisz sobie opinię, bo takową już na pewno masz.

Pierwszym źródłem jest interaktywny artykuł w New York Times: http://www.nytimes.com/interactive/2015/09/03/magazine/migrants.html. Otwórz go w nowej karcie  i sprawdź filmik niżej, który jest drugim źródłem.

Film ten został zrobiony przez nauczyciela z New Yorku, który zamiast bazować na – nierzadko – zmanipulowanych informacjach o uchodźcach, postanowił wybrać się na miejsce. Video jest jego wstrząsającą relacją.

Trzecim źródłem jest tekst z CafeRoyal: rozprawiający się z całą masą krążących w sieci mitów, i prezentując scjentystyczne poglądy, przedstawia suche fakty. A liczby przecież nie kłamią!

Czwarte źródło, które zostawiłem na koniec może się wielu wydawać ekscentryczne – jest to „optymalne rozwiązanie problemu uchodźców„, w którym autor –  inż. Paweł Troka – proponuje przyjmować uchodźców o wysokim IQ. Co z tego by wynikło? Ciekawa sprawa.

Co uważasz na ten temat? Wyraź swą opinię!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s