O Blogu

Chciałbym, aby ta strona stała się czymś ważnym. Jeśli przyniesie coś dobrego choćby jednej osobie, będę zadowolony.

Chcę na niej pisać teksty okołonaukowe. Mam nadzieję, że okażą się interesujące, oraz, że zdołam się na tyle zdyscyplinować, by na blogu pojawiała się przynajmniej jedna notka tygodniowo.

Myślę, że mi w tym pomożecie 🙂

Jeśli masz jakieś sugestie, śmiało napisz w komentarzu!

Czym wyróżnia się mój blog i moje teksty?

  1. Treścią – stawiam na różnorodność – dlatego jednego tygodnia znajdziesz tu tekst o fizyce, drugiego o sztuce, a trzeciego o matematyce, internecie, nauce w ogóle, czy jeszcze o czymś innym, co wydało mi się ciekawe przekazania dalej.
  2. Rzetelnością – z ubolewaniem stwierdzam, że na wielu (przede wszystkim polskich) stronach brakuje podanych źródeł, a jeśli już one są, nie odnoszą się do konkretnych zagadnień, a są jedynie przetłumaczeniem (jak się okazuje niedokładnym) artykułów z zagranicznych magazynów i serwisów internetowych. Dlatego też na moim blogu znajdziesz:
    1. Źródła do prac i badań naukowych.
    2. Podpisane wszystkie cytaty, lub kopie treści z innych stron internetowych (nie wstydzę się tego, że jeśli ktoś lepiej opisał daną problematykę ode mnie, to cytuję dany fragment i podaję koniecznie link do autora).
    3. Źródła wszystkich zdjęć, gifów. Wszystkie zdjęcia są dodatkowo z podaną licencją i na tej licencji korzystane na moim blogu.
  3. Wychodzenie poza utarty schemat – jakkolwiek to nazwać szukając informacji na dany temat znajdujemy często te same wiadomości, te samo potraktowanie tematu. U mnie jest to, co standardowe – i jeszcze więcej! Zawsze staram się ugryść temat od innej, często ciekawszej strony.

 

Dziękuję, że czytasz mojego bloga, a jeśli jesteś tu pierwszy raz, zajrzyj do zakładki Najlepsze teksty!

EDIT: Na tę chwilę staram się dodawać nowy wpis co tydzień, w każdą niedzielę. Jeśli więc trafiłeś tutaj, wróć tu za tydzień zobaczyć nowy tekst. 🙂

 

Reklamy